Pielgrzymka już w Piekoszowie

Czwarty dzień pielgrzymowania trwa. Pątnicy dotarli do Piekoszowa, gdzie o godzinie 11.00 uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wieczorem dotrą na nocleg do Zajączkowa oraz Gnieździsk.

Pielgrzymka pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa” z Wiślicy wyruszyła 6 sierpnia. W sobotę, 13 sierpnia o godzinie 19.00, Mszą św. pątnicy diecezji kieleckiej zakończą tegoroczną 41. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

– Chrystus mówi do nas: czuwajcie, bo nie znacie ani dnia, ani godziny. Jezus nieustannie nam o tym przypomina, w niedzielę słyszeliśmy wezwanie do czujności i gotowości. Nie wiemy kiedy Pan przyjdzie, dlatego trzeba czuwać z płonącą lampą, ta lampa to nasze serce, ono ma być zapalone miłością Boga – powiedział ks. dr Sylwester Robak, kaznodzieja pielgrzymkowy.

W pielgrzymce uczestniczy 860 pielgrzymów w tym 36 księży. 202 osoby idą po raz pierwszy.

– Pielgrzymka to niesamowite przeżycie pełne wzruszeń i emocji, które towarzyszą nam przez całą drogę, która przeszliśmy. Najpiękniejszym uczuciem jest spotkanie z Bogiem. Spotykam Go w liturgii, modlitwie, ale także w wspaniałych ludziach, których mi pomagają i towarzyszą. Na pewno zapamiętam tych ludzi – mówiła Dominika.

Zapraszamy na „Magazyn Pielgrzyma”, który do 13 sierpnia codziennie o godzinie 19:45 na naszej antenie.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Sylwestra Robaka i galeria zdjęć