Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza wiernych naszej diecezji do udziału w IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 4 i 5 czerwca 2021 r. pod hasłem: „Z Maryją, Matką nadziei”.

– Myślę, że ten rok jest czasem, w którym potrzebujemy nadziei, by odnowiło się w nas to, co zostało osłabione przez chorobę, pandemię i wielkie cierpienie w naszej ojczyźnie. Pragniemy otoczyć modlitwą całą Polskę, nasze rodziny, tych, którzy utracili pracę i swój dobytek, ale również prosić o nadzieję na lepsze jutro – wyjaśnia ks. kanonik Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz Róż Żywego Różańca.

Czuwanie rozpocznie się w piątek 4 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie. Zakończymy je Eucharystią o godz. 23.00. W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy będziemy mogli wysłuchać także konferencji ks. Stanisława Gancarka. Nie zabraknie również świadectw o Żywym Różańcu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

Zapisy na wyjazd u ks. Łukasza Zygmunta
- tel. 502-429-800.

Zachęcamy, aby również parafie zorganizowały wyjazdy.