Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy

6 sierpnia o godzinie 6:00 z Wiślicy wyruszyła 41 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Po godzinie 10.00 pątnicy dotarli do Buska–Zdroju, gdzie uczestniczyli w Mszy św. Po Eucharystii pielgrzymka podzieliła się na dwie grupy. Pierwsza dotrze dzisiaj do Pińczowa, a druga do Chmielnika.

W trakcie „rekolekcji w drodze” słowo do pielgrzymów będzie głosił ks. dr Sylwester Robak, egzorcysta diecezji kieleckiej. – Są ludzie, którzy mówią o Ewangelii, że jest nieżyciowa, nieaktualna w dzisiejszych czasach. Siostry i bracia, zmierzając pielgrzymim szlakiem każdego dnia mamy potwierdzić świadectwem naszego życia autentyczność Ewangelii, że Chrystus ma rację. Bo to w Nim człowiek odnajduje pełną prawdę o samym sobie, o swoim przeznaczeniu – mówił w trakcie homilii kaznodzieja pielgrzymkowy.

Pielgrzymi idą przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”.

– W tym roku na pielgrzymkę idę po dwunasty raz, w tym po raz czwarty jako przewodnik. Cieszę się, że „rekolekcje w drodze” wracają do normalnego kształtu i możemy wspólnie iść do Matki. Dobrze, że udało nam się przetrwać trudne lata organizacyjne, dzięki czemu możemy iść w tradycyjnych grupach. Jako ksiądz i przewodnik niosę bardzo dużo intencji, aby Boże błogosławieństwo dotarło do jak najszerszego grona osób – ks. Mateusz Szostak, przednik grupy biało-fioletowej.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Sylwestra Robaka i galeria zdjęć