Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w Jaworzni

Dzień 13 maja 2024 r. był ważnym dniem dla parafii św. Marty w Jaworzni. W 107 rocznicę objawienia Matki Bożej w Fatimie w parafii rozpoczęto sprawowanie Nabożeństw Fatimskich.

Po Mszy św., którą sprawowali ks. Krzysztof Kaczor – wikariusz parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach i ks. Józef Cichoń, administrator parafii w Jaworzni, odmówiono modlitwę różańcową i udano się w procesji z tymczasowej kaplicy na plac budowy nowego kościoła.

- Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę. Dziś odbyło się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, w dniu kolejnej rocznicy zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, który pisał: „Orędzie Fatimskie jest ściśle związane z przeznaczeniem Kościoła i ludzkości. Jest orędziem wieku, zawsze istotnym, jak Ewangelia: wszak wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jej apel musi być podejmowany z pokolenia na pokolenie, zgodnie z coraz nowymi „znakami czasu”. Trzeba do niego nieustannie powracać. Trzeba go podejmować wciąż na nowo (...) – mówił na zakończenie ks. proboszcz Józef Cichoń.

Kolejne Nabożeństwo Fatimskie w Jaworzni już za miesiąc…

xmhas