Pierwszopiątkowa modlitwa za misje i misjonarzy

- Jesteśmy posłani w imię Trójcy Świętej, aby głosić Dobrą Nowinę – mówił podczas Mszy św. w intencji misji i misjonarzy Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została tradycyjnie odprawiona w I piątek miesiąca w Bazylice Katedralnej.

Homilię wygłosił ks. Grzegorz Pańczyk, misjonarz posługujący w Peru. – W mojej parafii, która w większości jest parafią indiańską, mieszka wiele osób, które do tej pory nie słyszały o Chrystusie. Dzieło ewangelizacji jest więc dopiero niejako w powijakach. Potrzeba waszej modlitwy, aby mogło się ono rozwijać, a ci ludzie spotykali ludzi pokazujących im Jezusa – mówił ks. Pańczyk.

– Święty Jan Paweł II napisał, że „na mocy sakramentu Chrztu i Bierzmowania wszyscy jesteśmy misjonarzami”. Jesteśmy posłani w imię Trójcy Świętej, aby głosić Dobrą Nowinę, nie tylko w dalekich krajach, ale wszędzie tam, gdzie zapomina się o Jezusie i wyrzuca się go z codziennego życia – przypomniał bp Jan Piotrowski.

W Eucharystii uczestniczyła także Aneta Chełmniak, świecka misjonarka, która 10 lutego wyjeżdża na misje do Paragwaju.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Grzegorza Pańczyka