Piesza Pielgrzymka z Miechowa do Zielenic

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września odbyła się Parafialna Piesza Pielgrzymka z Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie do Sanktuarium NMP w Zielenicach. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, ponad 150 pielgrzymów, pod przewodnictwem katechetów wyruszyło na pątniczy szlak.

W Pielgrzymce wzięli udział dorośli, młodzież i dzieci. Po 7 kilometrach odbył się postój, gdzie można było coś zjeść, a następnie chwilę potańczyć. O godzinie 13.00 pielgrzymi dotarli do celu. Przemierzyli łącznie 16 km drogi.

W bramach zielenickiego Sanktuarium bardzo ciepło i serdecznie powitał pątników ks. dr Krzysztof Kozioł - proboszcz i kustosz Sanktuarium. Po wysłuchaniu historii parafii została odprawiona Msza św.

Po Eucharystii każdy mógł pomodlić się indywidualnie, odpocząć i zjeść kiełbaskę z ogniska, które mimo padającego deszczu udało się rozpalić.

Bogu niech będą dzięki za ten dzień pełen doświadczeń fizycznych i duchowych.