Początek Wielkiego Postu na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej otrzymaliśmy krótką relację z rozpoczęcia Wielkiego Postu na Wybrzeżu Kości Słoniowej, z parafii św. Jana Pawła II w Soubre (diecezja San Pedro), gdzie pracuje nasz rodak ks. Antoni Sokołowski. Zachęcamy do lektury!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Na misjach dużo się dzieje! Data historyczna dla naszej wspólnoty to 17 lutego 2021 r. W Środę Popielcową sprawowaliśmy pierwszą Mszę św. w naszej kaplicy, która powstała w zaledwie 3 miesiące (wymiary 33x10 m.). Już nas słońce nie praży w głowy, ani deszcz nie moczy, a rzeczywiście po wieczornej Mszy św. pierwszy deszcz (ulewa) w tym roku miał miejsce. To jakby na potwierdzenie tego, że plan dobrze wykonany!

Oczywiście Środa Popielcowa to dla tutejszych wiernych jak „ósmy sakrament”. Dla nich wszystkie zewnętrzne znaki, gesty mają bardzo wielkie znaczenie. Nawet ci, co nie chodzą regularnie do kościoła – na posypanie głowy popiołem przychodzą. Na wszystkich, nawet na niemowlęta, kładzie się szczyptę popiołu.

Również pierwsza Droga Krzyżowa zgromadziła bardzo dużo ludzi. Wierni sami przygotowują medytacje, śpiewy, niosą duży krzyż. Rozważania przygotowują kolejne grupy, które są w parafii np. Kościół Domowy, Legion Maryi, młodzież, kobiety, mężczyźni. Ta postawa rozmodlenia i zadumy, budzi głęboki podziw i świadczy o zrozumieniu przeżywanego czasu refleksji nad Męką Pana Jezusa.

Wszystkim z serca życzę owocnego i błogosławionego czas Wielkiego Postu!

Ks. Antoni Sokołowski
MISJONARZ NA WYBRZEŻU KOŚCI SŁONIOWEJ

Odpowiadając na Wasze pytania:

Wszystkie ofiary na misje można wpłacać na konto

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3

Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!