Podpatrzone w parafii... Krajno

Przeżywając Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny  mamy nasze myśli i modlitwy kierować w stronę misji oraz za braci z krajów misyjnych.

W związku z tym Szkolne Koło Caritas działające w Szkole Podstawowej w Krajnie zaprosiło misjonarza – o. Stanisław Jankowicz przybył do szkoły z Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Wcześniej o. Stanisław przez trzydzieści siedem lat sprawował posługę w Kamerunie w Afryce. Obecnie odwiedza szkoły, parafie, gdzie dzieciom, młodzieży i dorosłym przybliża, jak wygląda życie w dalekich krajach. Uświadamia, że nadal wielu ludzi nie zna Chrystusa, nie ma dostępu do czystej wody, odpowiedniej ilości pokarmu, opieki zdrowotnej.

Wielu misjonarzy z Polski posługuje w różnych krajach świata niosąc mieszkającym tam ludziom Ewangelię, ale także pomoc materialną. Na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy zobowiązani do wspierania misji i misjonarzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krajnie robią to poprzez całoroczną modlitwę na różańcu misyjnym oraz wsparcie materialne.