Podziękowania z Ghany

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej nadeszły podziękowania z Ghany za wsparcie przez Diecezjaę Kielecką kolejnego misyjnego projektu.

* * *

Siostry, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie Holy Family of Nazareth School, Chiraa serdecznie dziękują Biskupowi Kieleckiemu oraz Misyjnemu Dziełu Diecezji Kieleckiej i wszystkim dobroczyńcom, dzięki którym nasza nowa szkoła podstawowa wyposażona została w meble i sprzęt komputerowy.

Szkoła Najświętszej Rodziny z Nazaretu została założona w Ghanie przez Siostry Nazaretanki niespełna cztery lata temu. Zaczynaliśmy wtedy od dwóch grup przedszkolnych z zaledwie 40 dziećmi. Obecnie w czterech grupach przedszkolnych i dwóch klasach szkoły podstawowej uczy sie 228 dzieci z Chiraa i okolic. 

Pod koniec października 2018 r., uczniowie klasy 1 i 2 szkoły podstawowej oraz klasy zerowej rozpoczęli zajecia w nowej szkole podstawowej. Dużym wyzwaniem finansowym było wyposażenie tych trzech klas, biblioteki i sali komputerowej. Dzięki otrzymanemu wsparciu mogliśmy zakupić potrzebne do klas meble: ławki dla uczniów, szafy, półki, biurka i krzesła dla nauczycieli. Naszą ogromną radością był zakup półek do zaczynającej swą działalność biblioteki szkolnej. Ponieważ okazało się, że w znajdującym się w sąsiednim mieście domu towarowym można było je kupić znacznie taniej niż początkowo wycenił stolarz. Wystarczyło nam jeszcze pieniędzy na zakup dodatkowych 13 używanych komputerów do naszej szkolnej pracowni komputerowej.  Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nam w tym pomogli.

s. M. Justyna Czerwińska
 DYREKTORKA