Podziękowanie dla Diecezji Kieleckiej

Na ręce Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego wpłynęło podziękowanie od o. Kazimierza Szymczychy za szaty i paramenty liturgiczne, jakie nasza diecezja ofiaruje na misje - szczególnie podczas Uroczystości Bierzmowania.

Misjonarki i misjonarze zawiozą różańce, które ofiarowane zostały przez młodzież diecezji kieleckiej, przyjmującą sakrament bierzmowania i ich rodziców,  do takich krajów jak: Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Zambia, Czad, Kazachstan, Malawi, Papua Nowa Gwinea, Brazylia, Ghana, Boliwia, Sudan Południowy, Burkina Faso, Togo, Madagaskar, Burundi, Rwanda i Peru.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy ofiarowany dar serca, za tysiące różańców, wiele ornatów oraz naczyń liturgicznych. To piękny i szlachetny gest łączności z tymi, którzy dopiero co przyjmują wiarę w Chrystusa.

* * *

 

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie,

w imieniu misjonarek i misjonarzy, uczestników Wakacyjnego Spotkania Misjonarek i Misjonarzy, które ma miejsce w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w dniach 17-20 czerwca 2024 r. oraz własnym pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Księdzu Biskupowi oraz wiernym świeckim z diecezji kieleckiej za hojny dar na misje, jakim są szaty i paramenty liturgiczne, które trafiły dzisiaj w ręce misjonarek i misjonarzy.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej, kapłanom, rodzicom iwychowawcom za ofiarność i pamięć o misjach w Aryce, Ameryce Łacińskiej, Azji i Oceanii. Młodzi z diecezji kieleckiej od lat wspierają misje ad gentes, przekazując w ciągu całego roku szaty, paramenty liturgiczne oraz różańce.

Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie wraz z obietnicą modlitwy. Niech Chrystus, który uzdalnia nasze serca do bezinteresownej pomocy misjom błogosławi wszystkim darczyńcom i ubogaca ich serca radością i pokojem.

Z wyrazami należnego szacunku

o. Kazimierz Szymczycha SVD
SEKRETARZ KOMISJI EPISKOPATU POLSKI DS. MISJI
DELEGAT DS. MISJONARZY