Podziękowanie z Jamajki

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej wpłynęło podziękowanie z Maggotty na Jamajce, gdzie posługuje ks. Marek Bzinkowski i pani Marta Socha. Zachęcamy do lektury.

Szczęść Boże!

Na ręce Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego przesyłamy dla osób z Referatu Misyjnego i dla wiernych Diecezji Kieleckiej moc serdecznych pozdrowień z Misji pod wezwaniem Ducha Świętego w Maggotty na Jamajce.

Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie modlitewne i materialne, których jako Misja doznajemy od Pasterza i od Diecezji Kieleckiej. We wrześniu, po czterech latach nieobecności w Ojczyźnie, mogłem spędzić kilka tygodni z najbliższą rodzina i przyjaciółmi. Dziękuję Bogu za ten czas. Jestem wdzięczny za doświadczenie w diecezji troski o misje i ewangelizacje. Dziękuję również za tak szczodre wsparcie finansowe. Juz od lat, wiele projektów które realizujemy dla biednych na Jamajce pochodzi z funduszy otrzymanych z Diecezji Kieleckiej. Obecnie otrzymaliśmy 5.000 $ na edukacje dzieci i 2.500 $ na zakup lekarstw dla kliniki, którą prowadzimy przy misji. Zdajemy sobie sprawę, że cały świat jest pogrążony w kryzysie spowodowanym pandemią i że potrzebujących są miliony, oraz że nasza diecezja wspiera wiele różnych dzieł charytatywnych w kraju i daleko poza jego granicami. Dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za tak hojna pomoc.

Osobiście dziękuję ks. Łukaszowi Zygmuntowi za jego zaangażowanie na rzecz misji i ewangelizacji. Niech dobry Bóg będzie nagroda za służbę potrzebującym braciom i siostrom. My ze swej strony zapewniamy o modlitwie i z serca płynącej wdzięczności.

Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi!

Ks. Marek Bzinkowski
Marta Socha