Podziękowanie z Jamajki

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej dotarło podziękowanie za wsparcie finansowe projektów misyjnych na Jamajce. Zachęcamy do lektury.

Z calego serca wyrazamy nasza ogromna wdziecznosc Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu i Diecezji Kieleckiej za pomoc w zakupie leków dla najbardziej potrzebujacych pacjentów w Przychodni Ducha Świętego, znajdującej sie na terenie Misji przy kościele Ducha Świętego w Maggotty, St.Elizabeth na Jamajce .

Przychodnia jest prowadzona przez Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego i służy opieką medyczno-charytatywną w jednej z najuboższych części Jamajki od roku 2004.

Z każdym rokiem przychodnia rozwija się dzięki ofiarnej pracy woluntariuszy; lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów i innych pracowników medycznych z Polski, USA, Kanady i innych krajów świata.

Codziennie przyjmujemy od 60-100 pacjentów. W piątki obejmujemy opieką obłoźnie chorych w ich domach. Bardzo często dotarcie do kilku takich chorych w naszej górzystej okolicy zajmuje prawie cały dzień. Nasza przychodnia to miejsce opieki medycznej dla najuboższych pacjentów, którzy przyjeżdżaja z bardzo daleka, z różnymi dolegliwościami.

Nasz ośrodek pełni funkcję punktu podstawowej opieki zdrowotnej, jednakże ze wzgledu na brak dostępu do szpitali (jeden przepełniony szpital w województwie), wykonujemy również drobne zabiegi chirurgiczne.

Jamajka to kraj bardzo ubogi pod względem materialnym, religijnym i moralnym. Ponieważ jest to wyspa i państwo postkolonialne, wszystko jest tutaj często 2, 3 rzy droższe niż w pobliskich Stanach Zjednoczonych. Transport lęków z innego kraju jest poza tym zbyt kosztowny i dla nas niemożliwy. Pozostaje nam wiec zakup ogromnej części lęków na miejscu. Stad tez płynie nasze serdeczne podziękowanie w imieniu tych, którym posługujemy za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup leków. Dziękujemy równocześnie za wielokrotną pomoc dla naszej misji i pamięć o nas.

Z wyrazami szacunku i siostrzanej modlitwy

Siostry Sercanki z Maggotty

s. Rita Barbara Kurdziel
ADMINISTRATOR PRZYCHODNI