Pomagamy samotnym i chorym

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca nas, byśmy za wzorem dobrego Samarytanina i świętych, nie ograniczali posługi wobec chorych, starszych, samotnych i opuszczonych. Odpowiadając na to wezwanie zrodziła się ciekawa inicjatywa...

Ks. Łukasz Zygmunt - kapelan Kieleckich Strażaków ze Strażakami i innymi Duszpasterzami oraz Wolontariuszami podjęli posługę wobec potrzebujących w mieście Kielce oraz Powiecie Kieleckim.

Zgodnie z zaleceniami Władz Państwowych winniśmy zadbać szczególnie o ludzi w podeszłym wieku i samotnych. Chcemy im służyć swoją pomocą i czasem w bezinteresowny sposób:
- zrobienie zakupów
- zakup leków
- pomoc w innych ważnych sprawach

Zależy nam, by najstarsi i chorzy w tych dniach pozostali w domach i tam zadbali o swoje zdrowie oraz by czuli się dobrze i bezpiecznie.

Jeśli jest potrzeba byśmy dotarli na wskazany adres - prosimy o kontakt pod nr tel: 502-429-800 (jeśli nie obieramy - zawsze oddzwonimy). Więcej informacji udzielać będziemy pod wskazanym telefonem!

Nie bądźmy w tych dniach obojętni na bliźnich i pomagajmy sobie wzajemnie.

Szukamy także nowych ANIOŁÓW -  WOLONTARIUSZY,
którzy chcą dołączyć do nas i pomóc starszym i chorym!

Z braterskim pozdrowieniem

Ks. Łukasz Zygmunt