Posłanie Kolędników Misyjnych w Kazimierzy Wielkiej

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2019 r. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej zostało rozesłanych 5 grup Kolędników Misyjnych, które odwiedzą wszystkich mieszkańców kazimierskiej parafii.

W tym roku dzieci wyruszają na pomoc dzieciom mieszkającym w Amazonii. Dlatego na ten cel, przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, zostanie przekazany z serca złożony mały datek.

Cel wędrówki dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»” to głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych.

Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii. Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czyni je bezbronnymi wobec licznych problemów. Szczególną uwagę zwracamy na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Jednym z ich zajęć jest handel. Dzieci sprzedają turystom owoce i lokalną żywność.

tekst za: parafiakazimierza.pl

>> Galeria zdjęć

>> Materiały dla Kolędników Misyjnych

* * *

Już dziś informujemy, że w sobotę, 25 stycznia 2020 r. wszystkie grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami spotkają się w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie na Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych i podsumowaniu akcji.