Potrójny jubileusz kapłański w Kozłowie

W niedzielę, 24 listopada 2019 r. w kościele pw. Narodzenia NMP w Kozłowie Małogoskim, przy licznym udziale wiernych, trzech księży pochodzących z tej parafii sprawowało Eucharystię dziękując za dar kapłańskiego powołania. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Korona.

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził ks. Stanisław Zbirek – emerytowany prezbiter archidiecezji częstochowskiej, który nadal ,pomimo emerytury, z pasją i wigorem oddaje się pracy duszpasterskiej pomagając w jednej z parafii w swojej macierzystej diecezji.

Swój jubileusz 30-lecia kapłaństwa obchodził również ks. Marek Zawłocki – proboszcz parafii Bejsce, dziękując za wszelkie doznane dobro.

Najmłodszym spośród jubilatów był ks. Kamil Banasik z Czostkowa, który pracuje jako prefekt alumnów w WSD Kielce, a 10 lat temu przyjął święcenia prezbieratu.

Serdeczne życzenia jubilatom złożyli: dzieci i młodzież z całej parafii, Koła Gospodyń Wiejskich w pięknych ludowych strojach z Kozłowa, Czostkowa i Ludyni, Róże Różańcowe oraz druhowie i druhny Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wszyscy trzej jubilaci, nie kryjąc wzruszenia, z łezką w oku wspominali historie swojego powołania oraz wzruszający dzień święceń. Dzielili się również ciekawymi wspomnieniami z kapłańskiego życia. Na koniec podziękowali za pamięć i prosili o modlitwę, aby jak najowocniej mogli nadal służyć ludziom powierzonym ich duszpasterskiej pieczy.

ks. Ireneusz Tuora