Pozdrowienia z Wybrzeża Kości Słoniowej

W trwającym Tygodniu Misyjnym na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej wypłynął list z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie pracuje nasz Rodak ks. Antoni Sokołowski. Zachęcamy do lektury!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mija miesiąc, jak organizuje się w Soubre- Gallea. Tutaj wszyscy mają czas dlatego sprawy idą wolno… Mieszkam już w domu, który został wynajęty tymczasowo – na czas nieokreślony. Wszystko odnowiliśmy, założyliśmy kraty na okna i drzwi, bo tutaj jest miasto i bandytyzmu nie brakuje.

Październik rozpoczęliśmy od codziennych nabożeństw różańcowych połączonych ze Mszą św. Celebrujemy je wieczorem, w małej kaplicy, która odremontowaliśmy. We Mszy św. niedzielnej bierze udział do 250 osób, ale to początki i dużo ludzi jeździ jeszcze do parafii macierzystej. Powoli zaczynamy organizować prace budowlane:
- wycinka drzew
- budowa magazynu i garażu
- robienie pustaków pod dużą kaplicę, która później będzie służyła na różne spotkania (katechezę)

Cieszy mnie, że już na katechezę uczęszcza ponad 70 osób na pierwszym roku (młodzieży i dorosłych). Dziękuję za modlitwę i wszelkie wsparcie.

Ks. Antoni Sokołowski
MISJONARZ Z WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ

Wszystkie ofiary indywidualne
(dla ks. Antoniego i innych naszych misjonarzy)