Prace nad polską wersją hymnu ŚDM Lizbona 2023

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży rozpoczęły się przygotowania do nagrania polskiej wersji Hymnu ŚDM. W miniony weekend odbyło się pierwsze spotkanie orkiestry i całego chóru, który składał się ze 107 osób, a wraz z orkiestrą mógł liczyć ok. 200 osób. Tworzą go głównie młodzi ludzie.

Od samego początku całej ekipie zaangażowanej w projekt zależało na tym, aby praca nad hymnem ŚDM była też wydarzeniem modlitewnym, dlatego nawet podczas prób było dużo rozmów o działaniu Ducha Świętego. Może też dlatego, pomimo krótkiego czasu, tak szybko młodzieży udało się nawiązać nić porozumienia, gdzie ludzie stali się dla siebie w pewien sposób bliscy. Takie były właśnie odczucia podczas podsumowywania spotkania.

Sobota była dniem prób i integracji, która zakończyła się spotkaniem z Księdzem Biskupem Robertem Chrząszczem. O godz. 22.00 rozpoczęło się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, do którego przez cały dzień młodzież była przygotowywana pod kątem muzycznym. O godz. 24.00 była celebrowana Eucharystia, która stała się zwieńczeniem całego dnia.

W niedzielę rano odbyło się spotkanie z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. To był bardzo pracowity, ale zarazem owocny czas. Owocem tych spotkań będzie hymn przewodni Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 r. Kolejne spotkanie odbędzie się 8-11 czerwca podczas, którego będzie nagrywany hymn. Premiera zaś planowana jest na 24 lipca 2021 r.

Magdalena Balicka