Przedstawiciele miechowskiego Hospicjum w Proszowicach

Wiosna to czas, kiedy życie w przyrodzie budzi się na nowo. Ten piękny okres przedstawiciele, wolontariusze miechowskiego Hospicjum Caritas wykorzystują, by dzielić się nadzieją życia – 14 kwietnia 2024 r. odwiedzili Proszowice. Ogólnopolska akcja POLA NADZIEI ma na celu przypominać o potrzebach ludzi chorych i cierpiących – zarówno tych materialnych i niematerialnych.

Jednym z kluczowych aspektów działalności placówki jest zapewnienie osobom chorym poczucia ważności, bycia potrzebnym i miłości. - Chcemy, aby każdy z nich wiedział, że nie jest sam z chorobą i jej dolegliwościami. Dlatego też, inspirując się tegorocznym hasłem Światowego Dnia Chorego - „nie jest dobrze, by człowiek był sam", pragniemy zaznaczyć wagę towarzyszenia i wsparcia dla osób dotkniętych chorobą - podkreślał podczas akcji w parafii Wniebowzięcia NMP w Proszowicach, Koordynator Wolontariatu miechowskiego Hospicjum, Kacper Idzik.

Celem Hospicjum im. Bł. s. Bernardyny Jabłońskiej jest zapewnienie pacjentom specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej i duchowej. Ważne jest, by koniec ziemskiego życia uczynić jak najpiękniejszym i godnym, pamiętając o potrzebie jaką ma każdy z nas, by w trudnym czasie był ktoś obok. W swojej działalności zespół otacza wsparciem rodziny chorych, stwarzając możliwość prawdziwego bycia do końca. W Miechowie pomoc opieki paliatywnej można otrzymać  w wymiarze hospicjum domowego i stacjonarnego.

- Dziękujemy za każdą formę wsparcia, którą możecie Państwo okazać: modlitwę za chorych i opiekunów;  każde dobre słowo i gest wsparcia. Dzięki Waszej życzliwości, nasza praca nabiera jeszcze większego znaczenia i poczucia, że nie jesteśmy sami. Dziękujemy za każdą ofiarę na rzecz naszej placówki – podsumował przedstawiciel Hospicjum.

Pięknym świadectwem ludzkiej wrażliwości dla człowieka chorego jest zaangażowanie w akcję „Pola Nadziei”  społeczności szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, klubów seniora, wspólnot parafialnych, instytucji kultury i różnych grup nieformalnych, którzy pragną wspierać dzieło Hospicjum w Miechowie.