Przemyków: Bp Jan Piotrowski poświęcił chrzcielnicę i udzielił Sakramentu Chrztu Świętego

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2016 r. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Przemykowie Biskup Kielecki Jan Piotrowski poświęcił odnowioną chrzcielnicę oraz udzielił Sakramentu Chrztu Świętego dwojgu dzieiom.

Chrzcielnica jest miejscem świętym w kościele, najświętszym po ołtarzu i tabernakulum, stanowi istotny element w kościele parafialnym . Nazwa fons baptismi – źródło chrzcielne, wywodzi się z faktu, że pierwotnie chrztu udzielano przy brzegu rzeki (Dz 8,36-38; 16,13). W chrzcielnicy przechowuje się wodę używaną do chrztu. To tam zaczyna się nowe życie człowieka jako chrześcijanina. – „Dzięki wysiłkom moich parafian została odnowiona chrzcielnica w naszej świątyni, która wymagała prac po spaleniu kościoła, który miał miejsce 18 listopada 1989 r. Chrzcielnica jako ostatnia doczekała się odnowienia, aby wszystkim przypominać, że przy niej zaczęło się nasze życie duchowe” – informuje ks. Jarosław Sulej, proboszcz.

W homilii bp Piotrowski podkreślił, jak ważnym sakramentem jest sakrament chrztu. Przypomniał o rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski i Chrztu w Wiślicy, bez której nie sposób zrozumieć dziejów naszej Ojczyzny.

Po kazaniu bp Jan Piotrowski udzielił Sakramentu Chrztu Świętego dwojgu dzieciom: Piotrowi Badziochowi i Amelii Kindze Grudzień.

Na zakończenie Mszy św. kielecki ordynariusz udzielił błogosławieństwa  dzieciom, młodzieży, wszystkim zebranym oraz chorym i cierpiącym.

Zobacz: Galeria zdjęć