Radio eM Kielce w parafii w Zborówku – jednej z najstarszych w diecezji. Liczy blisko tysiąc lat

Roku 1085 sięga historia parafii św. Idziego w Zborówku. Choć pierwsza świątynia już nie istnieje, to parafia zachwyca nie tylko swoim bogactwem duchowym, ale również historycznym.

Kościół miał być wotum dziękczynnym Władysława Hermana, po urodzeniu mu się syna – Bolesława Krzywoustego.

– Kościół ten to nie tylko obiekt historyczny, ale także miejsce, przez które przeszło kilkadziesiąt pokoleń ludzi. Oni w tej świątyni byli ochrzczeni i przyjmowali inne sakramenty. Jest to więc miejsce uświęcone i przepełnione wiarą przodków, którzy przez kolejne wieki tutaj oddawali cześć Bogu – mówi ks. Paweł Staroszczyk, proboszcz parafii.

>> Wywiad z ks. proboszczem Pawłem Staroszczykiem