Raper Tau w Kielcach do młodzieży: Życie bez Boga jest jak choroba psychiczna

„Życie bez Boga jest jak choroba psychiczna i wciąż dopadają cię kryzysy” – mówił w kieleckim kościele św. Wojciecha znany raper Tau (niegdyś Medium) – Piotr Kowalczyk, na zakończenie 3-dniowych rekolekcji z jego udziałem.

Mówiąc o swoim „barłogu życiowym”, raper wyliczał m.in.: okultyzm, New Age, alkoholizm, seksoholizm, narkomanię, chorobę psychiczna, depresję. Raper skupił się na najważniejszych jego zdaniem sposobach zbliżenia do Boga, czyli na modlitwie, spowiedzi, Eucharystii, lekturze Pisma Świętego. Stwierdził, że nawet nie wiedząc o tym, czekał na „światło w życiu”, a doprowadziła go do niego modlitwa, której musiał się cierpliwie uczyć. Zalecał szczególnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec. Podkreślał, że Eucharystia jest centrum życia chrześcijańskiego. – „Od jakiegoś czasu przyjmuję Komunię co niedzielę, bo uważam, że to mój obowiązek” – stwierdził.

„Metody, o których wam mówię, spowodowały, że zostałem wyciągnięty z dna. Nie ma teraz ani jednej osoby, której nie lubię (…), której bym nie wybaczył, żyję w czystości – w tym roku biorę ślub z kobietą, z którą mam syna, a w poniedziałek wprowadzamy się do nowego – naszego domu. Jestem totalnie wolnym człowiekiem” – opowiadał Piotr Kowalczyk.

Po świadectwie rapera młodzież adorowała w skupieniu Najświętszy Sakrament, wiele osób przystąpiło do sakramentu pokuty.

Przez trzy dni w kościele św. Wojciecha odbywały się wyjątkowe rekolekcje pod hasłem „Trzeźwa dusza”, z udziałem rapera Piotra Kowalczyka i ks. Jakuba Bartczaka z Wrocławia. Organizatorem wydarzenia był duszpasterz młodzieży, ks. Marcin Boryń.

Tau – Piotr Kowalczyk i ks. Jakub Bartczak opowiadali o tym, jak przez różne formy uzależnień i upadków można dojść do „trzeźwej duszy”, czym karmi się wiara, jak rozwijać swoją modlitwę.

Tau - właściwie Piotr Kowalczyk, to kielczanin, rocznik 1986, dawniej znany jako Medium – polski raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny. Zadebiutował w 2008 r. tzw. nielegalem „Seans spirytystyczny”. Kolejne nagrania rapera ukazały się w 2010 r. na nielegalu „Alternatywne źródło energii”. Materiał wzbudził zainteresowanie oficyny Asfalt Records, która rok później wydała pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży album rapera pt. „Teoria równoległych wszechświatów”. W 2012 r. wydał kolejny solowy album pt. „Graal”.

Od 2012 r. Tau wraz z producentem muzycznym Galusem współtworzy duet pod nazwą Egzegeza. Debiutancki album formacji zatytułowany „Księga słów” ukazał się w 2013 r. nakładem należącej do muzyka wytwórni Bozon Records. Trzeci solowy album rapera „Remedium” został wydany w 2014.

Ks. Jakub Bartczak również zajmował się muzyką. Przed wstąpieniem do seminarium współtworzył wrocławską scenę hiphopową, dziś jest księdzem. Pracuje we Wrocławiu, jest kapelanem w szpitalu, prefektem, ewangelizatorem. Nie zrezygnował ze swej muzycznej pasji, wykorzystał ją jednak jako narzędzie pracy duszpasterskiej, co można było usłyszeć m.in. podczas rekolekcji w Kielcach u św. Wojciecha.

Poza świadectwami była Msza św., Droga Krzyżowa, adoracja. W rekolekcjach bardzo licznie uczestniczyła młodzież z kilku liceów kieleckich i gimnazjów oraz ze szkoły „Profil”.

dziar
tekst za: www.ekai.pl