Rejonowy Dzień Skupienia dla księży

Dwa razy w roku – przed Adwentem i przed Wielkim Postem kapłani naszej diecezji gromadzą się na Rejonowym Dniu Skupienia. W sobotę, 27 listopada 2021 r. księża spotkali się na modlitwie, aby z radością wejść w nowy rok liturgiczny.

W czasie Dnia Skupienia księża wysłuchali konferencji, którą wygłosił ojciec duchowny kapłanów, następnie była Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi Świętej. Spotkanie zakończyło się braterską agapą.

Rejonowe Dni Skupienia – obok Konferencji Rejonowych, Rekolekcji kapłańskich oraz comiesięcznych spotkań modlitewnych w dekanatach – należą do tzw. permanentnej formacji kapłańskiej, do której zobowiązany jest każdy kapłan.

xmhas

Foto:

Dzień Skupienia w kościele w Chęcinach (ks. Stanisław Lodziński)

Dzień Skupienia w kościele św. Brata Alberta w Busku-Zdroju (ks. Tomasz Kaczówka)