Rekolekcje Wspólnot Margaretkowych

„Eucharystia źródłem pokoju!” – to właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim dla przedstawicieli Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, którzy w dniach 28-30 lipca 2022 r., w kompleksie Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, wzięli udział w IV Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych.

Drogami rekolekcyjnych rozważań prowadził zebranych ks. Krzysztof Toboła – Diecezjalny Moderator Wspólnot Margaretkowych. Zgromadzeni, poprzez codzienną Eucharystię, modlitwę, konferencje oraz adorację Najświętszego Sakramentu, pogłębiali swoją osobistą relację z Bogiem, obecnym w Słowie i Sakramencie Eucharystii oraz w drugim człowieku.

W ten niezwykły czas wpisała się również obecność pasterza naszej diecezji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, który w piątek – w drugim dniu Rekolekcji sprawował Mszę św. Podczas homilii zwrócił się do zebranych z apelem: „Zabierzcie ze sobą Jezusa Eucharystycznego, skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan, a wtedy będziecie siewcami Pokoju. To zadanie jest w centrum misji ewangelizacyjnej Kościoła”.

W Rekolekcjach Wspólnot Margaretkowych wzięło udział 20 osób z 12 parafii naszej diecezji. Dziękując Bogu za ten ubogacający czas modlitwy i radości z przebywania we wspólnocie, już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych rekolekcjach oraz czuwaniach Wspólnot Margaretkowych w każdy trzeci piątek miesiąca w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.