Różaniec - na świata kraniec!

W zakończonym roku szkolnym dzieci i młodzież naszej diecezji aktywnie włączyli się w przygotowanie różańców, które następnie zostały przekazane do krajów misyjnych.

Każde takie spotkanie stało się również okazją do przypomnienia o znaczeniu modlitwy różańcowej i zachętą do jej odmawiania (nie tylko w październiku!). Pozwoliło także przybliżyć realia życia rówieśników w najdalszych zakątkach świata, szczególnie zaś tam, gdzie chrześcijanie są prześladowani za swoją wiarę.

Łącznie w czasie warsztatów powstało ponad 500 różańców i zostały przekazane m.in. do następujących państw: Gambia, Nigeria, Etiopia, Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Zambia, Czad, Kazachstan, Malawi, Papua Nowa Gwinea, Brazylia, Ghana, Boliwia, Sudan Południowy, Burkina Faso, Togo, Madagaskar, Burundi, Rwanda, Peru, Ukraina, Lesotho, Republika Południowej Afryki, Mozambik, Tanzania, Uzbekistan, Egipt.

Nawlekać pomagali:
- Przedszkole Sióstr Salezjanek w Kielcach,
- dzieci i rodzice z parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach,
- dzieci z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie,
- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, oddział przy parafii św. Wojciecha w Kielcach,
- dzieci z oratorium przy parafii św. Hiacynty i Franciszka w Kielcach,
- Duszpasterstwo Akademickie Wesoła54,
- dzieci z Ogniska Misyjnego przy parafii św. Izydora, Kielce-Posłowice.

Obdarowani zostali:
- abp Henryk Jagodziński,
- Pomoc Kościołowi w Potrzebie, biuro regionalne w Krakowie,
- Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie,
- Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu,
- Wolontariat Misyjny Przymierze Miłosierdzia,
- uczestnicy tegorocznej formacji w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie,
- uczestnicy Wakacyjnego Spotkania Misjonarzy i Misjonarek w CFM w Warszawie.

PS. Odmawiajcie różaniec. Codziennie!