Różaniec z misji

Październik w Czadzie to miesiąc wytężonej pracy: -w polu - zbiór orzechów ziemnych, - w szkole - początek roku szkolnego, - w parafiach - początek roku katechetycznego i pastoralnego.

Katolicy wiedzą, że jest to miesiąc poświęcony Matce Bożej. W naszej parafii w Timberi przed Mszą św. o godz. 5.30 ludzie odmawiają różaniec w języku ngambay. Po południu natomiast dzieci i młodzież zbierają się na misji, aby modlić się na różańcu w języku francuskim w różnych intencjach. Swoją modlitwą otaczają m.in. Kościół Święty, parafię, swoje rodziny, ludzi chorych, misjonarzy i wszystkich, którzy wspierają misje na różne sposoby.

1 listopada modlą się w intencji zmarłych, każdy może wymienić imiona członków rodziny, którzy odeszli do Pana. Tego dnia na dzieci czeka miła niespodzianka. Siostry organizują małe upominki dla wszystkich, którzy przychodzili na modlitwę różańcową w październiku.

s. Małgorzata Wierzchowska ZCMN
POCHODZĄCA Z PAR. TRÓJCY ŚWIĘTEJ  W ĆMIŃSKU