Rozmyślali nad powołaniem w kieleckim Seminarium

Za nami weekendowe rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Przez trzy dni, wśród alumnów nad wyborem drogi życiowej rozmyślało siedmiu mężczyzn.

Jak podkreślają klerycy, te rekolekcje znacznie różniły się od popularnej akcji Zostań Klerykiem na Weekend. Tym razem wydarzenie skierowano do osób pełnoletnich, a w programie zamiast ukazywania życia kleryków, ich goście mieli czas na modlitwę i dyskusje na temat powołania.

– Było zdecydowanie poważniej, niż liczyliśmy, mieliśmy tutaj przyszłych seminaryjnych kolegów, którzy się do nas zgłoszą w te wakacje. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem. Myślę, że był to bardzo owocny czas, widziałem ich ogromne skupienie. Często przychodzili do kaplicy, adorowali, a do tego byli bardzo zaangażowani w konferencje i pozostałe punkty planu – mówił alumn Mateusz Smolarczyk.

Po raz trzeci na wydarzenie organizowane w murach najstarszej uczelni wyższej w Kielcach przybył Mateusz, z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

– W moim sercu wciąż rezonuje pewna myśl, która dotyczy tych rekolekcji, czyli poświęcenia życia Jezusowi na wyłączność. Przeżyłem ten czas głównie w ciszy, ale usłyszałem także inspirujące świadectwo od kleryków oraz ich przełożonych. To pomaga w podjęciu decyzji nie tylko związanych z kapłaństwem, ale także z życiem blisko Boga – opowiadał.

Wśród weekendowych gości alumnów byli mężczyźni pochodzący nie tylko z diecezji kieleckiej. Z okolic Warszawy przybył 28-letni Krzysztof.

– Byłem parę razy na takich wydarzeniach, ale nigdy w murach seminarium. Słyszałem, że w Kielcach wszystko jest dobrze zorganizowane, więc się zdecydowałem. To była dobra okazja, żeby trochę oderwać się od życia codziennego i pomyśleć. Trzeba coś w końcu zrobić ze swoim życiem i zacząć na poważnie rozeznawać i zastanowić się nad życiową drogą – podkreślał.

Już wkrótce rusza rekrutacja do WSD w Kielcach. Jednak wszyscy chętni na wstępne rozmowy, mogą kontaktowac się z zarządem już teraz. 

tekst za: emkielce.pl

>> Galeria zdjęć