Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

- Już od ponad 100 lat chrześcijanie różnych wyznań zanoszą do Pana Boga wspólną modlitwę, prosząc o dar jedności Chrystusowego Kościoła. Spełniamy w ten sposób wolę naszego Zbawiciela, którą wyraził w modlitwie arcykapłańskiej (…). Prosimy Pana Boga, aby uczynił nas jednością tak głęboko i tak ściśle, jak zjednoczone są ze sobą osoby Trójcy Świętej – mówił na wstępie ks. kan. prof. dr hab. Przemysław  Kantyka – przewodniczący Diecezjalnej Rady Ekumenicznej.

Mszę św. w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II z Biskupem Kieleckim konelebrowali duchowni Kościoła rzymskokatolickiego. We Mszy św. wzięli udział także: ks. Paweł Walczyński z Kościoła Polskokatolickiego, pastor Andrzej Jeziernicki - Prezbiter Naczelny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, który wygłosił kazanie oraz wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i licznie obecni wierni.

W homilii pastor Andrzej Jeziernicki podkreślił, że „jako chrześcijanie jesteśmy wezwani, wszyscy, aby ogłaszać dzieła Boże; aby zwiastować, mówić o dziełach Bożych. Czytamy w liście św. Piotra: Wy jednak jesteście potomstwem wybranym. Jest to słowo, które Bóg kieruje do Kościoła, do wszystkich prawdziwie wierzących chrześcijan. Wy jesteście potomstwem wybranym. Słyszymy te słowa, aby każdy z nas głęboko wziął je do serca. W szczególny sposób Bóg przemawia do nas przez kaznodziejów, przez swoje Słowo i okoliczności , przez swojego Syna, przez Wcielenie”.

Po Mszy św. ks. dr Paweł Borto - diecezjalny referent ds. ekumenizmu podziękował wszystkim za obecność oraz zaprosił do seminaryjnego refektarza na braterski posiłek.

Obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwają do 25 stycznia.

pkun

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM

Zobacz: Relacja na stronie WSD

Realizacja i foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"