Rozpoczął się Wielki Odpust Wiślicki

W czwartek, 8 września 2022 r. – w dniu Święta Narodzenia NMP – miał miejsce pierwszy z czterech dni Wielkiego Odpustu Wiślickiego. Uroczystością przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, który także dokonuje Wizytacji Kanonicznej w dekanacie wiślickim.

O godz. 11.30 w obecności zgromadzonych pielgrzymów oraz parafian wiślickich nastąpiło uroczyste wprowadzenie nowych kanoników do Kolegiackiej Kapituły Wiślickiej. Następnie w obecności wielu kapłanów, pielgrzymów przybyłych z okolicznych Parafii sprawowaliśmy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Kalety uroczystą Mszę św. odpustową.

Bp Kaleta podkreślił w kazaniu, jak ważna jest w dzisiejszym świecie wartość rodziny, jak istotnym jest również fakt obrony wartości, które dziś są tak bardzo podważane przez współczesny świat. – W kontekście życia Maryi potrzeba nam także kultywować i pielęgnować tradycje rodzinne – mówił bp Kaleta.

Biskup Andrzej pozdrowił również w homilii swoich rodaków parafian Parafii Wiślica wspominając ze tu właśnie przyjął Sakrament Chrztu Świętego.

Dziękujemy wszystkim za obecności i dar wspólnej modlitwy.

tekst za: parafiawislica.pl

>> Galeria zdjęć