Spotkanie z rodzinami misjonarzy

W sobotę, 2 maja 2015 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli misjonarze oraz rodzice duszpasterzy posługujących obecnie na misjach.

Obecnie, na misjach posługuje sześciu kapłanów z diecezji kieleckiej. Księża służą m. in. w Brazylii, Peru, na Jamajce, czy Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jedenastu kapłanów posługuje w krajach Nowej Ewangelizacji. Ponadto trzydzieści osób spoza duchowieństwa diecezji kieleckiej, lecz pochodzących z ziemi świętokrzyskiej także pełni swą służbę, oddając życie Dziełu Misyjnemu Kościoła. Ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych, wskazuje na ważny cel funkcjonowania Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej, którego celem jest troska o wszelkie inicjatywy misyjne oraz wspieranie misjonarzy pochodzących z diecezji kieleckiej, to główny cel. Powołał je biskup kielecki Jan Piotrowski pod koniec grudnia 2014 r.

Więcej: Relacja na stronie Radia eM

___________________________

W czasie sobotniego spotkania w WSD zaprezentowano filmik z pobytu bp. Jana Piotrowskiego w Republice Konga. Dla przypomnienia prezentujemy pozostałe relacje filmowe.

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"