Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia w Skorzeszycach

W Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej trwa obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W środę Mszę św. dla uczestników spotkania odprawił biskup Andrzej Kaleta.

W Skorzeszycach przebywa obecnie 49 młodych ludzi – uczniów liceów i ostatnich klas szkół podstawowych z całej Polski.

– Spotykamy się, żeby się poznać, zintegrować i formować. W programie każdego dnia jest spotkanie formacyjne, Msza Święta, modlitwy, ale również wspólne przebywanie, bo na co dzień mieszkamy daleko od siebie. Chcemy również pokazać, że jesteśmy, działamy i dziękujemy Polakom za wsparcie, jakie każdego roku nam ofiarowują – mówiła Ewa Mężyk z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

W środę Eucharystię odprawił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

– Ty możesz, możesz iść za Chrystusem. Możesz pięknie urządzić swoje życie, wykorzystując swoją przynależność do Fundacji Działo Nowego Tysiąclecia. Możesz pięknie wykorzystać środki, które ludzie składają i mają zaufanie do was, że wy nie zgłupiejecie i nie dacie się pochłonąć żywiołom współczesności. Bądźcie mądrzy, idźcie przez życie wykorzystując łaskę Bożą, która przyjęła postać pomocy poprzez fundację –  tłumaczył biskup Andrzej Kaleta.

Jednym ze stypendystów jest Benedykt Bukowiecki, który przebywa na obozie pierwszy raz.

– Fundacja jest dla mnie wielkim wsparciem. Dzięki temu mogę się rozwijać naukowo, ale również duchowo. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać – dodał nasz rozmówca.

Obóz stypendystów potrwa do soboty.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć