Na II dzień Świąt Bożego Narodzenia swój list skierował rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. „Chcemy wznieść nowoczesną uczelnię, ale nade wszystko kształtować moralny kręgosłup naszych studentów, a także dawać świadectwo chrześcijańskiej wiary” – pisze w nim ks. prof. dr hab. Robert Tyrała.
Rektor w odniesieniu do czytań z II dnia Świąt Bożego Narodzenia wskazuje, że Chrystus przypomina, że Jego nauka będzie znakiem sprzeciwu dla świata, ale chrześcijanie nawet w prześladowaniach nie będą sami, gdyż będzie z nimi Boży Duch. Wspomina też, że 30 lat temu św. Jan Paweł II opublikował encyklikę „Veritatis splendor”, poświęconą podstawom moralności chrześcijańskiej.
Ks. prof. Tyrała przywołuje beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, która miała miejsce 10 września br. w Markowej wskazując, że są oni wzorem świętości moralnej i miłości bliźniego, posuniętej aż do męczeństwa.
Odnosząc się do przykładu św. Szczepana i rodziny Ulmów zachęca do dokonywania właściwych, na miarę zbawienia, wyborów dobra, zachowania przykazań Bożych, ochrony życia człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, obrony małżeństwa kobiety i mężczyzny, ochrony i priorytetu rodziny. „To jest nadal i nieustannie nasze zadanie i powołanie” – wskazuje.
Rektor przypomina, że papieski uniwersytet w Krakowie wciąż chce się rozwijać, dlatego 4 listopada br. rozpoczęto kolejny etap budowy Kampusu Jana Pawła II. „Chcemy wznieść nowoczesną uczelnię, ale nade wszystko kształtować moralny kręgosłup naszych studentów, a także dawać świadectwo chrześcijańskiej wiary” – podkreśla.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie (dawniej Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie) przejął tradycje zasłużonego dla kultury, narodu i Kościoła w Polsce Wydziału Teologicznego Jagiellońskiej Wszechnicy. Jest uczelnią kościelną finansowaną na zasadach uczelni publicznych.
Uniwersytet prowadzi swą działalność naukowo-dydaktyczną na sześciu wydziałach: Filozoficznym, Historii i Dziedzictwa Kulturowego, Nauk Społecznych, Prawa Kanonicznego, Teologicznym i zamiejscowym – Teologicznym Sekcja w Tarnowie.
Obecnie na uczelni kształci się 2900 studentów, a zajęcia prowadzi 283 pracowników akademickich.
tekst za: ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl