Święty Mikołaj dla dzieci niepełnosprawnych z udziałem biskupa Mariana Florczyka

Mikołaj to dobry człowiek. To przede wszystkim wy, drogie dzieci jesteście Mikołajami, bo macie dobre serduszka – mówił do dzieci Ksiądz Biskup Marian Florczyk, który wręczył najmłodszym prezenty.

Z inicjatywy biskupa Mariana Florczyka oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyły się spotkania w trzech świętokrzyskich placówkach.

– Myślę, że bardzo ważne i miłe jest takie wspólne obdarowywanie dzieci. Jeżeli chodzi o dobre serca, to właśnie ono jest cechą świętego Mikołaja i okazuje się, że wiele jest ich wokół nas. To ogromna radość, że możemy tym dzieciom z niepełnosprawnościami je okazać. Większość z nich to takie święte Mikołaje, ponieważ one kierują się sercem i miłością – wyjaśnia biskup.

Prezenty otrzymały dzieci ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kielcach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju oraz Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie. 

– Kiedy jak nie w Mikołaja spotykać się z dziećmi? No chyba tylko w Dzień Dziecka. To takie dwa wyjątkowe dni, dlatego dzisiaj jesteśmy wśród tych, które potrzebują naszej obecności, wsparcia i szczególnej pamięci. Cieszę, że biskup zainicjował taką akcję i wspólnie mogliśmy się spotkać – tłumaczy Piotr Wawrzyk, wiceminister Spraw Zagranicznych.

Z dzieciakami spotkał się także policyjny koziołek, który na spotkaniach reprezentował samego świętego Mikołaja. Dzieci bardzo cieszyły się na jego widok. Do akcji włączył się także Urząd Marszałkowski oraz Miasto Kielce.

– Są to wyjątkowe dzieci i czuje się wśród nich fantastycznie. To jest grupa społeczna, która głęboko leży w moim sercu. Wielu wspaniałych ludzi, wiele słodyczy, to taki dzień, w którym bardzo miło obdarować tych najmłodszych – zaznacza, Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Obecny także był Bogdan Wenta, prezydent Miasta Kielce. – Sądzę, że szczególny uśmiech do tych dzieci to bardzo ważne elementy. Widać ich ogromną radość i kreatywność. To nie koniec atrakcji na dzisiaj. Zapraszam serdecznie pod pomnik Sienkiewicza, spod którego o 16 wyruszymy na rynek i odpalimy choinkę – zaprasza.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć