Targi SACROEXPO. „Odpowiadamy na potrzeby ducha”

Ponad 120 firm, szeroka oferta produktów sakralnych, niezwykła atmosfera i religijno-duchowy charakter spotkania – tak wygląda XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, wydarzenie ma nieco skromniejszy charakter.

W trakcie targów możemy zobaczyć między innymi szaty liturgiczne: od prostych alb i komży, aż po bogato zdobione ornaty i kapy. Bogatą ofertę przedstawiają producenci naczyń i mebli liturgicznych oraz wydawnictw katolickich.

– Jest nas znacznie mniej. W tym trudnych okolicznościach odpowiadamy jednak na potrzeby ducha i oczekiwania społeczności w wymiarze religijnym i społecznym. Dlatego gratuluję panu prezesowi Andrzejowi Mochoniowi i wszystkim jego współpracownikom tak wspaniałego wydarzenia – mówił podczas otwarcia Biskup Kielecki Jan Piotrowski.– Doświadczenie zbierane przez niemal ćwierć wieku owocuje coraz lepszą organizacją targów. Cieszy spore zainteresowanie wydarzeniem w Polsce i na świecie – dodał z kolei abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Nie brakuje również instrumentów muzycznych, w tym organów, ale także systemów grzewczych i nagłośnieniowych, obrazów i rzeźb. Swoją ofertę przedstawiają też biura pielgrzymkowe.W trakcie wydarzenia odbędą się również spotkania i debata o kulturze w trakcie pandemii - więcej TUTAJ.

Targi potrwają do 30 września.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć