Trwa Tydzień Modlitw o Powołania

W IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania – kapłańskie, zakonne, misyjne. Módlmy się szczególnie o nowe powołania do naszego kieleckiego Seminarium!

„Niech ten Tydzień będzie wielką mobilizacją dla całego Kościoła w Polsce, by tworzyć  kulturę powołaniową, by nasze kościoły, parafie, wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia były rzeczywiście środowiskiem bardzo przyjaznym do rozeznawania, towarzyszenia i wzrostu powołań” – podkreślił bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, zapowiadając Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcił też, aby wrócić do intensywnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne podczas każdego pierwszego czwartku miesiąca.

Z okazji Tygodnia Modlitw o Powołania, do diecezji polskich, a przez nie do parafii i innych wspólnot trafiły materiały formacyjno-duszpasterskie w formie teczki zawierającej pięć specjalnych zeszytów oraz plakat. Główny temat tych materiałów nawiązuje do programu duszpasterskiego i nosi tytuł: Powołani w Kościele. W materiałach tych można znaleźć m.in. tekst konferencji na temat teologii powołań przygotowany przez ks. prof. Marka Tatara, Krajowego Duszpasterza Powołań oraz propozycję homilii, rozważań, konspekty na lekcje religii, konspekty spotkań i świadectw dla wspólnot i grup młodzieżowych.

Osobną wkładkę stanowi zeszyt przedstawiający aktualną statystykę powołań w poszczególnych diecezjach i zakonach. Nowość stanowi siedem filmów powołaniowych przygotowanych jako pomoc audiowizualna dla katechetów. Wstęp i propozycję homilii przygotował bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. Powołań. Inne teksty zostały przygotowane przez seminarzystów, siostry zakonne, młodych z duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza i osoby świeckie. Przygotowaniem całości i projektem plakatu zajęły się Siostry Apostolinki ze Skierniewic. Materiały zostały wydrukowane dzięki Wydawnictwu Diecezji Radomskiej Ave. Patronat nad przygotowaniem materiałów objęło Krajowe Centrum Powołaniowe i Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań działająca przy Konferencji Episkopatu Polski. Materiały w formie elektronicznej są dostępne na stronie: www.powolani.pl.

tekst za: episkopat.pl

>> Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania