Trwają Misje Święte w Łopusznie

Od minionej niedzieli trwają Misje Święte w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie. W tym czasie nawrócenia parafię odwiedził Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który poświęcił obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odnowioną zakrystię i tabernakulum.

Misje Święte to czas pokuty dla całej parafii, ich celem jest umocnienie i odnowienie życia wiary. – Dla nas to chwile wielkiej łaski Boga, która pomoże nam naprawić w nas i wokół nas to, co zostało zaniedbane przez obojętność, duchowe lenistwo oraz grzech. Przeszło ponad 20 lat temu ostatni raz w naszej parafii miały miejsce te niezwykle rekolekcje. Obserwujemy dość liczną frekwencję w naszej świątyni i mam nadzieję, że ten czas już niedługo obficie zaowocuje – mówił ks. Karol Stach, proboszcz parafii.

W poniedziałek wspólnotę odwiedził biskup Jan Piotrowski. – Dlatego Misje Święte, które przeżywacie są naglącym Jezusowym wołaniem: „Będziecie moimi świadkami”. Jest to istota nauczania Mistrza z Nazaretu, skierowanego do uczniów i dotyczy ich misji we współczesnym świecie. Dlatego życzę wam, aby każdy z was był świadkiem Jezusa dzięki mocy Ducha Świętego – powiedział Pasterz diecezji kieleckiej.

W trakcie jednej z homilii ks. Rafał Gudwański, ojciec misjonarz misji podjał refleksję nad Kościołem, kapłaństwem oraz powołaniem. – Skąd znamy głos Boga, Jego naukę i prawa? Dzięki Kościołowi, który poprzez swoich kapłanów przekazuje i strzeże depozytu wiary. Dlatego powiedzmy sobie wyraźnie twierdzenia Kościół tak, Chrystus nie, trzeba zdecydowanie odrzucić jako nieprawdziwe i nie na miejscu. Sam Jezus powiedział swoim apostołom: kto was słucha, mnie słucha – tłumaczył kaznodzieja.

Trzeci dzień misji był poświęcony pojednaniu. Ważnym punktem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej ulicami Łopuszna po wieczornej Mszy Świętej. W czwartek parafianie modlili się za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania. 23 września wspólnota przeżywa dzień spowiedzi, modląc się o dobre przeżycie tego sakramentu za wstawiennictwem świętego Ojca Pio, którego relikwie w piątek zostaną wniesiono do świątyni. W niedzielę, 25 września o godzinie 12:00 Eucharystia zakończy szczególny czas pokuty. Po liturgii odbędzie się poświecenie nowego Krzyża Misyjnego, który stanie przed kościołem.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć