Uczcili pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Trzydzieści pięć lat temu uprowadzono i zamordowano ks. Jerzego Popiełuszkę. W Bazylice Katedralnej kielczanie oraz przedstawiciele NSZZ Solidarność, którego jest patronem, modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka.

- Nigdy nie było łatwe przyznanie się do Jezusa. Przyznawali się tylko ludzie bohaterscy, skromni i pełni wiary. Ksiądz Jerzy nie obwieszczał wszystkim, że on wierzy, ale z pokorą przekazywał naukę Chrystusa. Choćby ten cytat: żeby nie odpłacać złem, ale dobrem. Bo to dobro zwycięża zło, a przez to zwycięża człowiek – mówił w homilii bp Marian Florczyk.

Po zakończeniu Mszy św. w intencji męczennika, zgromadzeni udali się pod pomnik błogosławionego Jerzego Popiełuszki gdzie złożone zostały wiązanki i zapalone znicze.

Przypomnijmy: ksiądz Jerzy Popiełuszko, wracając 19 października 1984 r. z Bydgoszczy do Warszawy, został zatrzymany i uprowadzony koło Torunia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Oprawcy brutalnie skatowali kapłana po czym jego ciało w worku wrzucili do Wisły.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć