W Kazimierzy Wielkiej wyruszyli Kolędnicy Misyjni

Po raz pierwszy Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej przyłączyła się do akcji „Kolędnicy Misyjni”. 26 grudnia 2016 r. podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. proboszcz Janusz Mularz dokonał uroczystego posłania kolędników.

O akcji „Kolędnicy Misyjni” mówił w Uroczystość Narodzenia Pańskiego  podczas homilii ks. Michał Haśnik. – „Akcja ta odbywa się prawie w całej Polsce. Dzieci naszej parafii, które mają wszystkiego pod dostatkiem, mają prawdziwe rodziny, domy, mają komputery, smartfony, słodycze, przybory szkolne – idą kolędować, chcą dać z siebie „coś”, aby wesprzeć dzieci z krajów misyjnych”.

- „Przyjmijcie te dzieci bardzo serdecznie!” – mówił ks. proboszcz Janusz Mularz podczas rozesłania.

W akcję zaangażowało się bardzo wiele dzieci, rodziców i nauczycieli. - „Cieszę się, że udało nam się zorganizować aż pięć grup kolędników. Są to głównie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Nasi kolędnicy powinni więc dotrzeć do wszystkich rodzin naszej parafii” – mówi s. Krystella Pacyna ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich - główna koordynatorka akcji.

Kolędnicy Misyjni zbierają ofiary, które w tym roku są przeznaczone dla dzieci żyjących w Tajladnii.

xtk

Zobacz: Galeria zdjęć