W południe w kościołach rozbrzmiały dzwony w związku z pandemią

Dziś w południe we wszystkich polskich kościołach zabrzmiały dzwony. Rozpoczęła się wspólna modlitwa w intencji ustania pandemii, a także za chorych, służby medyczne i zmarłych. Na prośbę papieża Franciszka zaapelował o to przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

W kościołach i katedrach w ograniczonym gronie modlili się biskupi oraz księża. Wszyscy wierni świeccy byli zachęcani do odmówienia modlitwy w swoich domach.

W Bazylice Katedralnej w Kielcach modlitwie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W rozmowie z Radiem Kielce przypomniał, że 25 marca Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i dlatego w tym dniu zwraca się o szczególną opiekę do Maryi.

- Tyle wrażliwości, co jest w Maryi, wyraża piękne zdanie z Kany Galilejskiej, które nie tylko zaprasza do kosztowania bardzo dobrego gatunku wina, ale do tego, by podążać za Jezusem. Maryja wtedy powiedziała – „Uczyńcie wszystko, co mój Syn wam powie”. Myślę, że dzisiejszy dzień jest piękną katechezą. Wszystkich drogich radiosłuchaczy, wiernych naszego miasta, regionu i diecezji powierzam opiece Maryi - powiedział biskup.

Bp Jan Piotrowski dodał także, że jesteśmy w wyjątkowej, trudnej sytuacji, ale warto pamiętać, że w czasie Wielkiego Postu wszystkim nadal potrzeba nawrócenia.

- Ono jest też potrzebne ludziom niecieszącym się łaską wiary - dodał biskup.

Od 1998 roku, 25 marca w Polsce jest obchodzony także jako Dzień Świętości Życia.

tekst za: radio.kielce.pl