W Złotej po raz drugi uczcili św. Ritę

W środę, 24 maja 2023 r. - w dzień Kanonizacji świętej Rity - o godz. 18.00 w kościele w Złotej odbyło się kolejne Nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Pełczysk, Probołowic, Wislicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Krakowa, Warszawy.

Mszy św. i Nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski - proboszcz Parafii Złota. Zaszczycił swoją obecnością także ks. Jan Mucha - pochodzący z parafii Złota.

Podczas kazania ks. Kaliszewski podając liczne przykłady wstawiennictwa św. Rity podkreślał, jak ważną rolę w życiu człowieka wierzącego odgrywa modlitwa. W czasie Nabożeństwa zostały poświęcone róże - symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym Czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne Nabożeństwo do św. Rity - 24 czerwca o  godz. 18.00.