Wandale zdewastowali stację Drogi Krzyżowej

Wandale sprofanowali kapliczkę Drogi Krzyżowej, zlokalizowaną w pobliżu ronda Giedroycia w Kielcach. Sprawcy namalowali czerwoną farbą satanistyczne znaki.

Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik kieleckiej policji informuje, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w poniedziałek, 3 lipca 2023 r. około godz. 23.00.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili że na tej kapliczce zostały naniesione napisy sprayem, zawierające znaki „666”, pentagram i przekreśloną postać Jezusa. Trwają czynności w celu ustalenia szczegółów i okoliczności tego zdarzenia oraz zatrzymania sprawców profanacji figurki – wyjaśnia.

Rzecznik dodał, że tego samego dnia zniszczono także elewacje dwóch budynków, a napisy również były naniesione czerwoną farbą.

Ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik diecezji kieleckiej ubolewa nad tym zdarzeniem, tym bardziej, że jest to wyjątkowe miejsca dla wierzących kielczan. – Na przełomie XVI i XVII wieku kielczanie pielgrzymowali z Katedry na Karczówkę i tam modlono się o zatrzymanie zarazy. Jest nam bardzo przykro, że dochodzi do takich sytuacji. Prosimy o modlitwę za tych, których uczucia religijne zostały naruszone, jak i za sprawców. Została zniszczona jedna z najstarszych stacji drogi krzyżowej, a biskup Jan Piotrowski przyjął to z wielkim smutkiem – podkreśla ksiądz Łukasz Zygmunt.

Niebawem zostanie wystosowany komunikat Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do mieszkańców Kielc i całej diecezji.

tekst za: radiokielce.pl

>> Galeria zdjęć