WESOŁA 54 świętowała dziesiąte urodziny

Od poświęcenia Kościoła Akademickiego w Kielcach oraz powstania Centrum Duszpasterskiego WESOŁA 54 minęło 10 lat. W urodzinach wzięli udział sympatycy tej wspólnoty.

Urodziny odbyły się w sobotę, 18 maja. Rozpoczęły się od Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii podkreślił on, że patron – św. Jan Paweł II swoim nauczeniem ukazywał człowieka, który jest drogą Kościoła.

– Chrystus jest ten sam wczoraj i dziś, i na zawsze. Dlatego potrzeba nam takie spojrzenia na człowieka, jakie wiara i rozum zrodziły w sercu papieża z Wadowic. Nic co było w jego nauczeniu papieskim, nie zostało skierowane przeciw człowiekowi, ponieważ prawdę o nim czerpał z Boga, szanując piękno dwóch dróg poznawczych – powiedział biskup.

Następnie wierni przeszli na Skwer Żeromskiego, gdzie odbył się festyn rodzinny. Udział w nim wzięło także Radio eM Kielce, które przygotowało swoje stoisko.

– Oferta duszpasterska, z jaką wychodzimy jest zasługą zaangażowanych ludzi i tak to pamiętam od początku. Przez wszystkie lata oni nie tylko są obecni, wspierają i towarzyszą wykonując zadania, ale i biorąc odpowiedzialność za to dzieło – tłumaczył ks. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego im. św. Jana Pawła II w Kielcach.

– Odkąd mieszkam w Kielcach, czyli od ośmiu lat, działam przy Wesołej 54. Czego nam życzyć? Tego żebyśmy dalej szukali form modlitwy, aby była ona coraz piękniejsza. Tak, aby to piękno nie tylko nas zachwycało, ale przemieniało nasze serca  – mówił Piotr Świerczyński, jeden z liderów Centrum Duszpasterskiego WESOŁA 54.

Spotkanie na skwerze rozpoczęło się od wspólnego tańca. Następnie zaprezentowały się grupy, które działają przy Wesołej.

– Centrum kształtuje w nas postawy odpowiedzialności za Kościół i dostrzegania drugiego człowieka. Dzięki byciu we wspólnocie zyskałam przyjaciół, a także doświadczyłam rodzinnej atmosfery. To właśnie dzięki innym i w nich poznaję Boga – stwierdziła Anita, koordynatorka grupy postakademickiej.

Nie zabrakło także występu tanecznego młodzieży, a także konkursów z nagrodami. Na koniec wierni przeszli do Kościoła Akademickiego, gdzie wyśpiewali Akatyst do Ducha Świętego.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć

>> Bp Kazimierz Ryczan konsekrował Kościół Akademicki