Wieczór Miłosierdzia w Kazimierzy Wielkiej

W Roku Miłosierdzia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej w każdy III piątek miesiąca wprowadzono tzw. Wieczór Miłosierdzia. Pierwszy odbył się 15 stycznia 2016 r. Pomimo nienajlepszej - zimowej pogody - kościół był wypełniony.

Wieczór Miłosierdzia rozpoczął się o godz. 19.30. - „Na początku kapłan wraz z ministrantami udał się przed ołtarz Jezusa Miłosierdzia, wszyscy uklęknęli i przy biciu „dzwonu na pojednanie" trwaliśmy w ciszy na modlitwie robiąc krótki rachunek sumienia. Następnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego" - mówi ks. Michał Haśnik, wikariusz.

Centralnym punktem Wieczoru Miłosierdzia była Msza św. z kazaniem. W homilii ks. Haśnik przytoczył fragment bulli „Misericordiae vultus", w której Papież Franciszek zapowiedział Rok Święty Miłosierdzia. Kaznodzieja mówił także o Sakramencie Pokuty i Pojednania. – „Do kratek konfesjonału zbliża się grzesznik, a wychodzi człowiek święty, który otrzymuje kolejną czystą kartę do zapisania. Przechodźmy więc, jak najczęściej przez tę Bramę Miłosierdzia, którą jest każdy konfesjonał".

Po Mszy św. rozpoczęło się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewano Litanię do Miłosierdzia Bożego, następnie odbyła się procesja ze świecami wokół kościoła.

Na zakończenie Wieczoru Miłosierdzia wszyscy otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

xmhas

NA KOLEJNY WIECZÓR MIŁOSIERDZIA ZAPRASZAMY
DO KAZIMIERZY WIELKIEJ - 19 LUTEGO!

W czasie Wieczorów Miłosierdzia modlimy się w następujących intencjach:

15 stycznia - O Miłosierdzie Boże i łaskę pojednania ze sobą dla nas wszystkich
19 lutego - Za wszystkich chorych i cierpiących
18 marca - Za osoby lubiące plotkować i oczerniać innych
15 kwietnia - Za osoby żyjące w związkach niesakramentalnych i osoby rozwiedzione
20 maja - Za wszystkie dzieci (szczególnie I-komunijne) i młodzież oraz rodziców
17 czerwca - Za osoby, które zaniedbały życie sakramentalne
15 lipca - Za wypoczywających na wakacjach i urlopach