Wiosenny dzień formacji KSM-u

W sobotę, 21 maja 2022 r. w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się wiosenny dzień formacyjny KSM DK w którym uczestniczyło ponad 80 osób zrzeszonych w strukturach stowarzyszenia naszej diecezji.

Spotkanie  rozpoczęła trzecia w tym roku formacja diecezjalna. Tym razem omawialiśmy Przykazania Kościelne. Uczestnicy formacji w grupach przygotowali plakaty, przedstawiające dane przykazanie. Następnie każdy odbił swój palec na kartce z narysowanym kościołem, co symbolizuje, że wszyscy jesteśmy wspólnotą kościoła i mamy obowiązek dbać o niego i siebie nawzajem.

Po formacji zaczęliśmy roztańczoną część spotkania. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy i wzięli udział w warsztatach tanecznych. Warsztaty z tańca latyno-amerykańskiego poprowadził ks. Jarosław Góralski - Asystent oddziału Busko-Zdrój. Natomiast warsztaty Hip-hop poprowadziła Monika Wielińska - dwukrotna Mistrzyni Polski w kategorii Dance Freestyle, właścicielka Studia Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND. Po dwugodzinnej nauce tańca, grupy pokazały sobie nawzajem czego się nauczyły. Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek oraz rozdanie nagród i dyplomów oddziałom biorącym udział w wydarzeniu.

Serdecznie dziękujemy oddziałowi KSM Busko-Zdrój za przygotowanie tego wydarzenia i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszym Dniu Formacyjnym - jesteście wspaniałym gronem, nieustannie wyrażającym swoje GOTÓW!

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele oddziałów działających przy parafiach:

- św. Bartłomieja Ap w Chęcinach
   - Trójcy Świętej w Ćmińsku
   - MB Łaskawej w Jędrzejowie
   - św. Jadwigi Królowej w Kielcach
   - św. Jacka w Leszczynach
   - Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu
   - Św. Piotra i Pawła w Stopnicy
   - Wniebowzięcia NMP w Szańcu
oraz tworząca się wspólnota przy parafii św. Bartłomieja w Szczekocinach i gospodarze wydarzenia z parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.

Jowita Sobczyńska
ZASTĘPCA SEKRETARZA ZARZĄDU KSM DK