Wprowadzenie figury Matki Bożej i pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w Radomicach

Dzień 13 maja 2024 r. na pewno zapisze się złotymi zgłoskami w historii 33-letniej parafii Świętej Rodziny w Radomicach. Tego dnia uroczyście wprowadzono figurę Matki Bożej Fatimskiej i rozpoczęto sprawowanie Nabożeństw Fatimskich.

Figura jest darem ks. kanonika Adama Kędzierskiego – proboszcza parafii katedralnej w Kielcach.

- Boża Rodzicielko, przychodzisz dzisiaj do naszej parafialnej Kany. Cieszymy się z tego i przyjmujemy Cię z wielką radością. Pozdrawiamy Cię, jak dzieci swoją ukochaną Matkę. Ty znasz każdego z nas po imieniu. Znasz doskonale nasze rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych, chorych i cierpiących, bezrobotnych i bezdomnych. Ty wiesz o naszych sukcesach i porażkach, wzlotach i upadkach. Ty wiesz ile jeszcze mamy do zrobienia w sobie i wokół nas. Mamy wiele dobrych pragnień, ale sami nie potrafimy tego dokonać. Liczymy na Twoją przemożną pomoc – mówił na początku nabożeństwa ks. Tomasz Świerczyński, administrator parafii w Radomicach.

Po poświęceniu figura została uroczyście wniesiona do kościoła, gdzie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. kanonik Adam Kędzierski. Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat Adam Pawlik, ks. Karol Rasała – dyrektor Diecezjalnego Radia eM Kielce oraz ks. proboszcz Tomasz Świerczyński.

Po Mszy św. została odmówiona modlitwa różańcowa i wyruszyła po raz pierwszy procesja ze świecami wokół kościoła.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację wprowadzenia figury Matki Bożej Fatimskiej do radomickiej świątyni oraz wyraził nadzieję, że Nabożeństwa Fatimskie, sprawowane przez kolejne sześć miesięcy, przyczynią się nie tylko do pogłębienia miłości do Matki Bożej, ale także pozwolą doświadczyć obfitości łask Bożych, które za przyczyna Pani Fatimskiej będziemy wypraszać u Boga bogatego w miłosierdzie.

xmhas

Więcej zdjęć znajdziemy na Fanpage: Parafia Radomice