Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do Parafii Kije

Na prośbę ks. proboszcza Leszka Kowalczyka, za aprobatą Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, 27 lutego 2024 r. Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, przyznała dla Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kijach relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Są to relikwie pierwszego stopnia, czyli fragment kości.

Relikwie te zostały odebrane z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, 8 maja b.r. w czasie pielgrzymki dzieci komunijnych.

W niedzielę, 6 października 2024 r. o. Jakub Zawadzki OCist. – proboszcz parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie, wprowadził uroczyście relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Kijach.

Liturgię ubogaciła obecność Rycerzy św. Jana Pawła II oraz Harcerzy ze Szkoły Podstawowej w Kijach wraz z opiekunami.

Niech Święta Siostra Faustyna wyprasza potrzebne łaski!