Wręczono Stypendia im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka

W piątek, 30 września 2022 r. w auli Kurii Diecezjalnej Ksiądz Biskup Marian Florczyk wręczył 7 osobom stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.

Była to już 7 edycja wręczenia stypendiów od chwili powołania przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego. Od początku swojego istnienia Fundusz  wsparł finansowo 106 uczniów z naszej diecezji. Celem Funduszu jest materialne wspieranie młodzieżyorazprzypominanie o wielkiej postaci, której historia życia potoczyła się bardzo dramatycznie – osobie Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.

W imieniu młodzieży, która skorzystała ze wsparcia finansowego, bardzo dziękuję księżom diecezji kieleckiej, dzięki której Fundusz pozyskał środki na program stypendialny.

Ks. Karol Zegan
SEKRETARZ RADY FUNDUSZU