Wspólne kolędowanie w Sanktuarium Świętej Kingi

W dniu 15 stycznia 2023 r. w Nowym Korczynie – w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi, Patronki Samorządowców, odbył się po raz pierwszy Konkurs Kolęd – „Wspólne Kolędowanie” pt. „Bogactwo i piękno kolęd”.

Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Lipiec, który złożył wszystkim noworoczne życzenia i wręczył uczestnikom konkursu muzycznego upominki, Dyrektor Biura Pana Posła Małgorzata Pruś, Państwo Teresa i Henryk Krupscy, Dyrektor Biblioteki Centrum Kultury Mariola Lotko, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja wraz z Małżonką, Redaktor Radia Kielce Marta Gajda Kruk, Redaktor Echa Dnia Michał Kolera, Piotr Biesaga, organista z Parafii Stary Korczyn, który wykonał kolędy i klasyczne utwory związane z Bożym Narodzeniem, Orkiestra im. Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna, Angelika Wojcieszak organistka z Parafii Nowy Korczyn, która pełniła rolę organizatora i konferansjera koncertu. Za nagłośnienie i akustykę koncertu odpowiadał Patryk Sobieraj.

W konkursie na najpiękniejszą kolędę wzięły udział dzieci i  młodzież z Parafii Stary Korczyn, Strożyska i Nowy Korczyn. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli mieszkańcy naszej Parafii oraz goście z wielu okolicznych Parafii, także z Diecezji Tarnowskiej, której patronuje Święta Kinga. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Organizatorom i Uczestnikom wspólnego kolędowania za piękne i radosne przeżycie śpiewu, modlitwy i wspólnoty. Niech radość i pokój, który przynosi na świat Jezus Chrystus pozostaną w sercach wszystkich Uczestników na cały rok 2023, tak jak były obecne w życiu Patronki Naszego Miasta i Sanktuarium Świętej Kingi.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE