Wspomnienie patronki kieleckiego hospicjum

5 września w Kościele wspominamy św. Matkę Teresę z Kalkuty, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, która niosła pomoc najuboższym, chorym i cierpiącym. Jest ona również patronką kieleckiego Hospicjum Caritas.

Mszę św. w ten wyjątkowy dzień sprawował Ksiądz Biskup Marian Florczyk. W rozmowie z Radiem eM Kielce mówił o ogromnym zaangażowaniu patronki hospicjum w dzieła miłosierdzia.

– Była niewielkiej postury, ale swoim sercem dokonywała cudów. Szła do biednych i porzuconych, zbierała ich na ulicach, troszczyła i myła. Przejęła się ona ewangelicznym nakazem pomocy potrzebującym. To święta osoba i wzór do naśladowania – tłumaczył biskup Marian Florczyk. – Wokół nas zawsze będą osoby cierpiące fizycznie. Najgorzej, jeśli spotykają się z obojętnością. Dlatego też warto wspierać inicjatywy mające na celu pomoc chorym i słabym. Takim miejscem jest kieleckie hospicjum – dodał.

W tym roku Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty obchodzi także dziesięciolecie swojej działalności. 16 czerwca 2014 r. placówka przyjęła pierwszych pacjentów.

– Chcemy za to dziękować Panu Bogu. Kamień węgielny położyliśmy w 2011 r. Trzy lata później mogliśmy rozpocząć naszą działalność. To przykład tego, że możemy liczyć na pomoc Boga – podkreślał biskup.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć