Wyjątkowy Grób Pański w Bobinie

We wszystkich kościołach buduje się Grób Pański. Przybierają one różną formę i wszystkie są piękne i wyjątkowe. W tym roku bardzo wymowny Grób został zbudowany w kościele św. Anny w Bobinie – w dekanacie proszowickim.

- Dekoracja Grobu Pańskiego w naszym kościele nawiązuje do obecnego czasu, jaki przeżywamy – do pandemii koronawirusa – mówi ks. proboszcz Czesław Parkita.

- Ciągle jest obawa przed zakażeniem, boimy się o zdrowie i bliskich… Jedno jest pewne: Pan Jezus jest z nami w tym czasie! Bogu nic nie wymknęło się spod kontroli. Dlatego wołamy do Niego: Wybaw nas, Panie  od zarazy i innego nieszczęścia! Wybaw nas, daj pokój i bezpieczeństwo... Oddal od nas tego niechcianego gościa naszych czasów covida – dodaje ks. Parkita.

Niech ta „covidowa” dekoracja nie przygnębia, ale dodaje nadziei i otuchy, że Jezus o tym wszystkim wie i niech On się tym zajmie!