Za nami 50 czuwanie ku czci Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

W dniu 12 czerwca 2024 r. o godzinie 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku, a pięćdziesiąte z kolei czuwanie modlitewne.

Wierni parafii Szczaworyż, jak zawsze przynieśli do kościoła i ofiarowali Matce Bożej Łaskawej piękne kwiaty i wianki. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie powitał wszystkich przybyłych księży, pielgrzymów i parafian.

Po modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu, Ksiądz Proboszcz odnowił Akt zawierzenia Matce Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Podczas adoracji była możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

O godzinie 19.00 uczestnicy czuwań wspólnie z księżmi wzięli udział w modlitwie różańcowej po dróżkach. Kopię obrazu Matki Bożej nieśli Rycerze Kolumba. Rozważane były Tajemnice Światła, przygotowane przez Różę Różańcową z Konar. Po powrocie do kościoła, wierni z Konar przygotowali prelekcję o Eucharystii. Eucharystia to sakrament przypominający nam Bożą obecność pośród nas. W prelekcji było także o profanacji Komunii Świętej i o zagrożeniach współczesnego świata względem Kościoła.

O godzinie 20.00 rozpoczęła się Msza św., którą koncelebrowało 12 księży pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. Kwaśniewski na 50 czuwaniach maryjnych zwrócił uwagę na głębokie modlitewne zaangażowanie  wiernych:  „Wszyscy uczestnicy patrząc jeden na drugiego rozumiemy się bez słów, bo wiemy, po co tu przyszliśmy”. Podkreślił, że czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Wezwał do odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa, jako przebłaganie za nasze grzechy.

Słowo przed Apelem Jasnogórskim skierował do uczestników ks. Tomasz Moskal z Solca-Zdroju.

Po Apelu Jasnogórskim i błogosławieństwie ks. proboszcz Stanisław Kondrak zaprosił wszystkich księży i wiernych, aby przejść za ołtarz główny  i oddać cześć i uszanowanie relikwiom świętym, które znajdują się w mensie ołtarza. Następnie podziękował za wspólną modlitwę i zachęcił  na kolejne czuwanie, które odbędzie się 10 lipca 2024 r. Początek o godzinie 18.30.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek do Sali Rycerskiej, przygotowany przez niezawodną panią  Mirkę. Wspólnota stołu miała rumieniec rodziny pielgrzymkowej.