W dniu 12 czerwca 2024 r. o godzinie 18.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się drugie w tym roku, a pięćdziesiąte z kolei czuwanie modlitewne.
Wierni parafii Szczaworyż, jak zawsze przynieśli do kościoła i ofiarowali Matce Bożej Łaskawej piękne kwiaty i wianki. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie powitał wszystkich przybyłych księży, pielgrzymów i parafian.
Po modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu, Ksiądz Proboszcz odnowił Akt zawierzenia Matce Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Podczas adoracji była możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
O godzinie 19.00 uczestnicy czuwań wspólnie z księżmi wzięli udział w modlitwie różańcowej po dróżkach. Kopię obrazu Matki Bożej nieśli Rycerze Kolumba. Rozważane były Tajemnice Światła, przygotowane przez Różę Różańcową z Konar. Po powrocie do kościoła, wierni z Konar przygotowali prelekcję o Eucharystii. Eucharystia to sakrament przypominający nam Bożą obecność pośród nas. W prelekcji było także o profanacji Komunii Świętej i o zagrożeniach współczesnego świata względem Kościoła.
O godzinie 20.00 rozpoczęła się Msza św., którą koncelebrowało 12 księży pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. Kwaśniewski na 50 czuwaniach maryjnych zwrócił uwagę na głębokie modlitewne zaangażowanie wiernych: „Wszyscy uczestnicy patrząc jeden na drugiego rozumiemy się bez słów, bo wiemy, po co tu przyszliśmy”. Podkreślił, że czerwiec jest miesiącem poświęconym Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Wezwał do odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa, jako przebłaganie za nasze grzechy.
Słowo przed Apelem Jasnogórskim skierował do uczestników ks. Tomasz Moskal z Solca-Zdroju.
Po Apelu Jasnogórskim i błogosławieństwie ks. proboszcz Stanisław Kondrak zaprosił wszystkich księży i wiernych, aby przejść za ołtarz główny i oddać cześć i uszanowanie relikwiom świętym, które znajdują się w mensie ołtarza. Następnie podziękował za wspólną modlitwę i zachęcił na kolejne czuwanie, które odbędzie się 10 lipca 2024 r. Początek o godzinie 18.30.
Na zakończenie Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na poczęstunek do Sali Rycerskiej, przygotowany przez niezawodną panią Mirkę. Wspólnota stołu miała rumieniec rodziny pielgrzymkowej.
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl